Довідкова інформація

Для чого у водонагрівачах встановлюється магнієвий анод?

що таке магнієвий анод

Елемент, під назвою «анод магнієвий», що використовується для водонагрівачів, є надзвичайно важливою деталлю, що захищає бак від агресивного впливу тих, хто проходить. у ньому електрохімічних процесів під час нагрівання води. Далі більш докладно розглянемо, що є магнієвий анод для водонагрівача і для чого він потрібний.
Характеристики пристрою
Виглядає пристрій як стрижень. Складається він із металевої шпильки, на яку нанесений шар магнію. За допомогою різьблення на кінці магнієвий анод кріпиться до фланця Тена, що використовується для водонагрівачів. У такому положенні конструкція поринає в бак пристрою. Залежно від розміру та ваги деталі, діаметр різьблення варіюється між М4 та М8. Діаметр самого стрижня досягає 14-25 мм при довжині нанесення магнію від 140 до 660 мм.
Для чого потрібний магнієвий анод
Головним чином деталь перешкоджає корозії металу, що використовується виготовлення бака водонагрівача. Крім того, пристрій покликаний пом'якшувати утворюється на нагрівальному елементі (ТЕНЕ) накип, накопичення якого сприяє виходу нагрівача з ладу. Таким чином, магнієвий анод для водонагрівача запобігає руйнуванню електроприладу - ось, власне, навіщо він потрібен.
Металевий бак, особливо у місці шва, разом із занурювальним нагрівальним елементом у питній воді перетворюються на гальванічну пару. Виникає це через те, що водопровідна вода - дуже складна суміш, до складу якої входять солі, що осідають при нагріванні в металевих ємностях у вигляді накипу. Крім того, ТЕН і бак перетворюються на взаємодіючі анод-катод, перший із яких починає руйнуватися.
Саме тут і криється відповідь на запитання: «Навіщо потрібен магнієвий анод?». Магній, як хімічний елемент, істотно активніше заліза, а тому він швидше вступає у взаємодія із водою. Згодом він руйнується, тому періодично приблизно раз на рік потрібно його міняти. Накип же стає менш твердим, тому вона набагато простіше зчищається при проведенні систематичних заходів з профілактики водонагрівача. І на відміну від твердою, вона менше наростає на ТЕНі, часто опадає через періодичне стиснення-розширення металу трубки.
Чи обов'язкова наявність анода в конструкції водонагрівача?
З'ясувавши, навіщо потрібен магнієвий анод, легко визначити його необхідність у пристрої. Сучасні електричні водонагрівачі мають досить захищені від корозії баки, покриті різноманітними матеріалами: нержавіючою сталлю, титаном, емалевим покриттям та іншими. На відміну від основної поверхні, захистити шов набагато складніше. З часом він може руйнуватися, цілісність конструкції буде порушена і з'явиться текти. Тому використання магнієвого анода для водонагрівачів є обов'язковим. Деякі баки виконуються за безшовною технологією і, начебто, половина функцій, визначальних, навіщо потрібний магнієвий анод, стає неактуальною. Але якщо не встановити його, то утворений твердий накип, що має низькі теплопровідні властивості, поступово покриє ТЕН. Це значно збільшить час нагрівання обсягу води. Тобто підвищить навантаження на нагрівальний елемент та прискорить його вихід із ладу.
Як часто потрібно міняти деталь?
Фахівці сходяться на думці, що заміна магнієвого анода у водонагрівачі має проводитися хоча б раз на рік. Це цілком зручно, тому що приблизно з такою ж періодичністю необхідно робити профілактику самого пристрою, чистити від накипу та забруднення. Якщо під час візуального огляду деталі виявлено, що вона знаходиться у задовільному стані, то заміну можна перенести на пізніший термін. Головний фактор, що впливає швидкість руйнування анода, - жорсткість води. Чим більше сольових домішок у рідині, тим швидше, шар магнію зруйнується і перестане виконувати свої захисні функції. Таким чином, магнієвий анод – незамінна деталь для водонагрівача, що відповідає за довговічність його експлуатації. Своєчасна профілактика та регулярна заміна магнієвого анода у водонагрівачі, згідно з рекомендаціями виробника, забезпечить безперебійну роботу пристрою протягом багатьох років. Крім того, при коректному обслуговування гарантія на хороші електроводонагрівачі може становити до 60 місяців, тому магнієвий анод для водонагрівачів – додаткова гарантія. якісної та тривалої експлуатації.