Довідкова інформація

Форми бойлерів


Форма пристрою грає естетичну роль у приміщенні та визначає деякі його робочі характеристики. Серед накопичувальних приладів поширені циліндричні бойлери, які відрізняються максимальною площею контакту води та нагрівальних елементів. Вони обходяться дешевше за інші різновиди нагрівачів, але досить громіздкі і займають багато місця.

Більшість проточних пристроїв виконана у прямокутній формі. Такі апарати можна монтувати в кутах, нішах або всередині шаф, тому вони суттєво заощаджують простір. Деякі виробники виготовляють так звані slim-моделі проточних і накопичувальних нагрівачів, які мають менший діаметр або більш короткий бік. порівняно зі стандартним приладом.

За способом монтажа бойлери бувають горизонтальними або вертикальними. Перші оснащують товстим теплоізоляційним шаром, який забезпечує найкраще нагрівання та тривале зберігання. тепла. Їхні мінуси: складність у монтажі та висока вартість. Вертикальні агрегати коштують дешевше, їх простіше монтувати, але вимагають більше вільного простору.