Після покупки водонагрівача виникає правомірне питання: де і як його правильно встановити? Фахівці стверджують, що оптимальним місцем для встановлення водонагрівача є місце, надійно захищене від замерзання води та розташоване в безпосередній близькості від водозабірних точок з можливістю використання водопровідних труб мінімальної довжини. Якщо водозабірні точки віддалені одна від одної,власникам квартири варто задуматися про встановлення кількох водонагрівачів.
Вибираючи місце для встановлення водонагрівача необхідно врахувати легкість доступу до водопровідної арматури гарячої та холодної води, забезпечити вільний доступ для виконання робіт у разі аварії. Підхід до водонагрівача має бути вільним, це необхідно для подальшого технічного обслуговування приладу.
Особливу увагу необхідно звернути на стіну, на яку планується повісити водонагрівач. Практика показує, що більшість водонагрівального обладнання встановлюється у санвузлах, на задній стінці туалету. Варто брати до уваги, що товщина цієї стіни дуже мала, т.к. прямо за нею починається вентиляційна шахта. У блокових будинках і хрущовках санвузли є санітарно-технічними кабінами, виготовленими на заводі. У сталінських будинках та будинках старого фонду внутрішні стіни часто представлені у вигляді дерев'яних перегородок. У сучасних спорудах стіни, як правило, виконуються з пінобетону, гіпсокартону, гіпсобетону та ін. Такі стіни характеризуються слабкою здатністю, що несе.
Перш ніж зробити остаточний вибір, рекомендується простукати стіну. Тонкі стіни, за якими відразу ж починається вентиляційна шахта, здатні витримати прилади. об'ємом до 100 літрів. Водонагрівачі від 150 до 200 літрів можна вішати лише на стіни, що несуть. Якщо ж стіни мають малу несучу здатність, для водонагрівача рекомендується виготовити спеціальний каркас із металу.
Установка водонагрівача у ванній кімнаті також має бути ретельно продумана. У ванних кімнатах є чотири зони небезпеки. побутова техніка з певним ступенем захисту. Однією з найнебезпечніших зон вважається простір під ванною, якщо доступ до водонагрівача можливий без інструментів, якщо захисна панель не закріплена болтами або не тримається на магнітах.
Як правило, водонагрівачі мають ступінь захисту від бризок IP24 або IP25. Моделі з маркуванням IP24 захищені від падіння водяних бризок. Такі водонагрівачі можуть розміщуватися в обмеженій вертикальній поверхні, що йде вздовж борту ванної або душового піддону. Моделі з маркуванням IP25 захищені від прямих водяних струменів. Такі водонагрівачі вважаються повністю безпечними, рекомендовані для використання у ванних кімнатах. Перед встановленням будь-якої побутової техніки у приміщеннях з підвищеним рівнем вологості необхідно пам'ятати про те, що душові піддони, раковини і ванни повинні бути обов'язково заземлені.